Silné Česko? Ano, ale jedině v silné Evropě!


Nestačí bít do stolu a stěžovat si na šizené nanuky a Colu. Lepší Evropu musíme vyjednat – společně!

Když se nemůžete dohodnout se sousedy, možná na ně také občas přes plot křičíte, že vám berou jablka z vašeho stromu, nebo mají na přesahujících větvích jablka sladší a větší. Řvaním přes plot, vzájemným urážením a litováním se ale nikdy nic nevyřeší. Až když si sednete ke stolu, uklidníte se, dáte si kafe a víno, jste nakonec schopni spolu mluvit a na něčem se společně domluvit. A přesně takhle to funguje i v Evropské unii. Silnější Unii si nevybojujeme tím, že budeme na ostatní řvát a myslet jen na sebe, ale tím, že se s ostatními budeme o společném projektu dohadovat a jednat. Jasně, otevřeně, férově.

Kdo by nechtěl žít v zemi, která je silná, bohatá a bezpečná. Kdo by nechtěl mít takovou i Českou republiku. Ve světě plném rizik se tyto „samozřejmosti“ ale nezajišťují snadno. Zvláště ne pak v zemi, která má jen 10 milionů obyvatel a tvoří jen padesátinu obyvatel Evropy a 1/760 světové populace. To byl také důvod, proč v roce 1999 vstoupila ČR do Severoatlantické aliance, a proč v roce 2004 přistoupila k Evropské unii. Nechceme-li se ve světě ztratit a chceme-li v něm mít zastání, potřebujeme k tomu zkrátka a dobře i pomoc jiných.

Evropská unie je společenství bezmála třiceti států. Není proto snadné dohodnout se na tom, jak se stavět ke společným globálním rizikům a jak rozdělit společné peníze, aby všichni byli spokojeni. Když ale každý stát pojede jen „na vlastní pěst“, na úkor ostatních, nedohodneme se nikdy na ničem a naše společenství se rozpadne. Velkým a bohatým státům to tolik vadit nebude, pro ty menší a méně bohaté jako je Česká republika by to mohla být osudová ztráta.

O silnější Česko se nejvíce zasloužíme tím, že se budeme snažit vytvořit silnější Evropu. Trpělivým vyjednáváním, trpělivou starostí o kultivaci Evropské unie. O její reformu a rozvíjení, které odpovídá rychlé proměně současného světa.

Jsme připraveni tento úkol plnit s Vámi společně!

Dejte nám svou důvěru v evropských volbách, nezklameme ji!

Evropa společně – Rozumem proti strachu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *