Nové politické hnutí Evropa společně (ESO) bylo zaregistrováno


TISKOVÁ ZPRÁVA – Praha 12. únor 2019

V pondělí 11.2. 2019 bylo ministerstvem vnitra zaregistrováno nové politické hnutí Evropa společně – ESO, které bude kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. V čele hnutí bude stát europoslanec Jaromír Štětina. Hnutí ESO zakládáme, abychom pomohli ubránit celistvost a jednotu Evropské unie. Je vystavena vnitřním i vnějším bezpečnostním rizikům. Považujeme Evropskou unii za garanta míru v Evropě, zdůrazňuje Jaromír Štětina, předseda hnutí ESO, europoslanec a místopředseda Výboru pro obranu a bezpečnost EU.

Jaromír Štětina se rozhodl jít letos na jaře znovu do voleb do Evropského parlamentu. Vede ho k tomu pocit nedokončené práce v parlamentu, pokračující konflikt na Ukrajině, či stále malé povědomí o hybridní válce u nás i v Bruselu. Proto s přáteli založil nové hnutí Evropa společně (ESO), které bude výrazně prosazovat myšlenku evropanství. “Ústředním mottem bude naše nezpochybnitelné zakotvení ve strukturách EU a Severoatlantické aliance jako pilířů demokratického směřování České republiky,” dodává Jaromír Štětina.

Podrobnější informace o programu hnutí ESO – Evropa Společně Občané – hnutí, které se chce obracet především na občanskou společnost, a také podrobnosti o dalších kandidátech budou sděleny na tiskové konferenci 7. 3. 2019 v Praze.

Kontakt pro média:
Daniela Brůhová
daniela.bruhova@evropaspolecne.cz
tel. 606 627 921

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *