Ministr Hamáček se omluvil vozíčkáři, kterého nepustili na ministerstvo


Autor: Josef Kopecký| 9. 4. 2019 | Zdroj: idnes.cz

Paralympionikovi a kandidátovi hnutí Evropa společně pro volby do Evropského parlamentu Janu Povýšilovi se omluvil ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Povýšila totiž lidé z ministerstva vnitra nepustili na losování čísel politických uskupení kandidujících ve volbách do Evropského parlamentu.

„Chtěl bych se omluvit Janu Povýšilovi za to, že se nemohl zúčastnit losování čísel kandidátek. Situace se nebude opakovat a vnitro bude při pořádání akcí přístupných veřejnosti dbát i na zájmy handicapovaných spoluobčanů,“ napsal na Twitteru ministr vnitra Hamáček.

„Toho si hrozně moc vážím, pane ministře. Děkuju i do budoucna za ostatní,“ reagoval na ministrovu omluvu Povýšil.

Do budovy ministerstva vnitra ho nepustili s odkazem na to, že vstup do budovy vozíčkářům provozní řád ministerstva z důvodů požárních předpisů zakazuje. Povýšil je na druhém místě kandidátky hnutí Evropa společně (ESO), které vytvořil europoslanec Jaromír Štětina. Ten je dosud v Evropském parlamentu za TOP 09 a hnutí STAN, ale s nimi se na kandidatuře letos nedohodl.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hamacek-omluva-paralympionik-povysil-vozickar-vnitro.A190409_134259_domaci_kop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *