Hnutí Evropa společně zaregistrováno


V pondělí 11. února bylo ministerstvem vnitra zaregistrováno nové politické hnutí Evropa společně, které bude kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. V čele hnutí bude stát europoslanec Jaromír Štětina.

„Hnutí ESO zakládáme, abychom pomohli ubránit celistvost a jednotu Evropské unie. Je vystavena vnitřním i vnějším bezpečnostním rizikům. Považujeme Evropskou unii za garanta míru v Evropě,“ zdůrazňuje Jaromír Štětina, předseda hnutí ESO, europoslanec a místopředseda Výboru pro obranu a bezpečnost EU.

Jaromír Štětina se rozhodl jít letos na jaře znovu do voleb do Evropského parlamentu. Vede ho k tomu pocit nedokončené práce v parlamentu, pokračující konflikt na Ukrajině, či stále malé povědomí o hybridní válce u nás i v Bruselu. Proto s přáteli založil nové hnutí Evropa společně (ESO), které bude výrazně prosazovat myšlenku evropanství.

“Ústředním mottem bude naše nezpochybnitelné zakotvení ve strukturách EU a Severoatlantické aliance jako pilířů demokratického směřování České republiky,” dodává Jaromír Štětina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *